सागमा नेपालले १४२ पदक जित्यो, स्वर्णपदकको संख्या ४३ पुर्याएर दोस्रो स्थानमा (सूचीसहित)

काठमाडौं । जारी १३औँ दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग)मा नेपालले शनिबार थप २ स्वर्ण पदक जितेर कुल ४३ स्वर्ण पदक जितेको छ । यस अघि नेपालले सोमबार एकै दिन १५ वटा स्वर्ण जितेको थियो भने मंगलबार भएको खेलमा ८, बुधबार ६ स्वर्ण र विहिबार ७ पदक र शुक्रबार ५ स्वर्ण पदक जितेको थियो ।

नेपाललाई ४३ स्वर्ण पदक जिताएका खेलाडीहरु
१. मण्डेकाजी श्रेष्ठ – कराते (एकल काता)
२. मण्डेकाजी श्रेष्ठ, महसुस तामाङ, प्रविण मानन्धर – कराते (टिम काता, पुरुष )
३. निर्मला तामाङ, संगिता मगर, सरु कार्की – कराते (टिम काता ,महिला)
४. लक्ष्मण तामाङ – कराते (५५ केजी)
५. विप्लवलाल श्रेष्ठ – कराते (८४ केजीमाथि)
६. कुसुम खड्का – कराते (४५ केजी मुनी)
७. अनु अधिकारी – कराते (५० केजी मूनि)
८. नवीन रसाइली – कराते (६७ केजी)
९. सुनिता महर्जन – कराते (६८ केजी)
१०. अनुपमा मगर – कराते (६८ केजी)
११. कमल श्रेष्ठ – तेक्वान्दो पुम्से (२३–२९ वर्ष)
१२. सिना मादेन लिम्बु – तेक्वान्दो पुम्से (१७–२३ वर्ष)
१३. पार्वती गुरुङ – तेक्वान्दो पुम्से (२३–२९ वर्ष)
१४. आयशा शाक्य – तेक्वान्दो पुम्से (२९ वर्ष माथि)
१५. आयशा शाक्य र सञ्जिकुमार पाण्डे – तेक्वान्दो पुम्से (२९ वर्ष माथि)
१६. निशा दर्नाल, स्वस्तिका तामाङ र सन्जिला तिमल्सिना – तेक्वान्दो पुम्से महिला टिम (१७–२३ वर्ष)
१७. निता गुरुङ, प्रशंसा क्षेत्री र शुसिला राई – तेक्वान्दो पुम्से महिला टिम (२३–२९ वर्ष)
१८. काजल श्रेष्ठ – तेक्वान्दो (४६ केजी मुनि)
१९. वीरबहादुर महरा – तेक्वान्दो (६८ केजी मुनि)
२०. संगीता बस्याल – तेक्वान्दो (६२ केजी मुनि)
२१. सक्षम कार्की – तेक्वान्दो (८७ केजी)
२२. भुपेन श्रेष्ठ – तेक्वान्दो (८७ केजी)
२३. सोनी गुरुङ – ट्रायथलन
२४. हिमाल टमाटा – डुवाथोलन
२५. विजय सिन्जाली – उसु (थाउलो)
२६. सुस्मिता तामाङ – उसु (थाउलो)
२७. दीपक हमाल – उसु (थाउलो)
२८. जुनी राई – उसु (५६ केजी)
२९. निमा घर्तीमगर – उसु (थाउलो-नान्दौ)
३०. राजेश मगर- साइक्लिङ (डाउनहिल)
३१. निश्मा श्रेष्ठ – साइक्लिङ (डाउनहिल)
३२. लक्ष्मी श्रेष्ठ – साइक्लिङ (क्रस कन्ट्री)
३३. बुद्धिबहादुर तामाङ – साइक्लिङ (क्रस कन्ट्री)
३४. सुवास तामाङ – गल्फ (एकल)
३५. सुवास तामाङ, शुक्रबहादुर राई, टङ्कबहादुर कार्की र निरज तामाङ – गल्फ (पुरुष टिम)
३६. सन्जु चौधरी- भारोत्तोलन (५९ केजी)
३७. विकास थापा – भारोत्तोलन (८९ केजी)
३८. गोपीचन्द्र पार्की – एथ्लेटिक्स (५ हजार मिटर दौड- पुरुष)
३९. सन्तोषी श्रेष्ठ – एथलेटिक्स (१० हजार मिटर-महिला)
४०. किरण बोगटी – एथलेटिक्स (पुरुष म्याराथन)
४१. गौरिका सिंह – पौडी (२०० मिटर फ्रिस्टाइल)
४२. गौरिका सिंह – पौडी (२०० मिटर ब्याकस्ट्रोक)
४३. संगीता धामी – कुस्ती (५५ केजी तौल समुह)